top of page
Ondra Matoušek

Ahoj!
Jsem Ondra Matoušek,

poradce pro výživu a suplementaci,

student Vojenského oboru Fakulty tělovýchovy a sportu na Univerzitě Karlově, celoživotní sportovec a kluk se zájmem o výživu, pohyb a cokoli, co s těmito oblastmi nějak souvisí.

V rámci své praxi se věnuji nutričním otázkám, hledáním ideálních návyků v kontextu zdravého životního stylu, optimální pohybové aktivitě, spánkové hygieně a obecně holistickému pohledu na stravování, protože tato oblast byla, je a bude o celostním přístupu k životnímu stylu, kde všechno souvisí se vším. Přičemž všechny tipy a rady, které ti předám jsou výsledkem vědecké činnosti a osobní zkušenosti s daným doporučením, kdy si vždy zkouším vše nejprve na sobě.

  • Instagram
  • Vlákna

Co mám za sebou

  • Vysokoškolské vzdělání z oboru – absolvent Bc. programu Vojenské tělovýchovy na FTVS UK. (Aktuálně pokračuji v navazujícím studiu.)

  • Potvrzení odbornosti státní zkouškou – absolvent Státní zkoušky pro výživové poradce zaštítěné Ministerstvem zdravotnictví.

  • Odborné kurzy – absolvent kurzu ATAC – poradce pro výživu a suplementaci, a několika dalších kurzů zaměřených především na sportovní výživu (IMV, All4sports, LTA semináře apod.).

  • Celoživotní sportovec se zkušeností z výkonnostního a poloprofesionálního sportu – osobní zkušenost se stravováním ve sportech, kterými jsem měl možnost projít (fotbal, atletika, triatlon).

​​

  • Aktuálnost informací – záliba v self education skrze vědecké databáze a rozvoj prostřednictvím dalších odborných seminářů, kurzů, knih apod. Svoje postupy se snažím neustále napadat a ověřovat si tak jejich správnost.

Myšlenky do budoucna

V budoucnu bych rád pokračoval v rozvoji své praxe, sbíráním zkušeností z různých druhů cílových skupin a edukací lidí, kteří budou chtít poslouchat.

V kontextu vzdělání je dalším smysluplným krokem studium zahraničních kurzů. Tuzemský trh bohužel nenabízí krom vysokoškolského vzdělání, které směřuje spíše do nutriční terapie a tím pádem do populace se specifickými potřebami, žádné další kvalitní způsoby rozvoje. Myšlenka o studiu nutriční terapie pro mě bohužel nedává smysl skrze můj původní záměr – cílit především na sportovní populaci.

Krom tohoto chci rozhodně dál pokračovat v sebevzdělávání skrz vědecké databáze a další zdroje, ale hlavně skrz to nejdůležitější – diskuzí s kolegy z oboru.

bottom of page